Приводні ремені пральних машин
Якими бувають приводні ремені для пральних машин. І на що варто звернути увагу при виборі ременя.
Невід'ємною складовою будь-якої (виняток складають агрегати з прямим приводом) пральної машини є приводний ремінь, за допомогою якого передається крутний момент мотора на шків барабана. Зважаючи на високих швидкостей обертання вони схильні до зносу. Вони або розтягуються і не в повній мірі передають крутний момент або просто рвуться. Тобто рано чи пізно власники пральних машин стикаються з питанням покупки нового ременя. Вибір ременя не найлегша завдання для звичайного користувача.
Але відразу хочемо уточнити, що причини виходу з ладу бувають різними. Дуже добре, якщо для ременя просто прийшов термін. Але в цьому треба переконатися. Якщо ремінь почав спадати зі шківа, це не означає, що він просто розтягнувся – спробуйте покрутити бак (або шків) рукою – якщо присутній люфт – то скоріш за все потрібна заміна підшипників. Якщо ж ремінь порвався, то тим більше потрібна діагностика – так само покрутіть шків рукою, він повинен вільно обертатися – якщо обертається з великою працею, викликайте майстра, тому що тут потрібна заміна підшипників та/або, можливо, хрестовини.
Щоб полегшити нашим покупцям підбір ременя для своєї пральної машини опишемо, якими вони бувають взагалі.
Крім того, що ремені мають різний колір (бувають чорного, білого і бежевого), вони бувають – клиновидними (трапецеидальными) і поликлиновыми (ручейковыми).
В переважній більшості, в існуючих пральних машинах застосовують ручейковий ремінь, на робочій частині, якого є кілька бороздочек (струмків). Ці струмочки входять в зачеплення з валом двигуна, на якому, у свою чергу, також є такі ж струмочки. За рахунок цих потічків збільшується площа зчеплення, що дозволяє передавати більший крутний момент.
Ремені виготовляють з полімерів мають хорошу ступінь стійкості до зношування. Також часто зустрічаються вироби з гуми мають тканинну основу (корд), нейлону, неопрену. Нейлонові ремені мають велику ступінь розтягування, вони більш еластичні і мають буквену маркіровку – L, E, EL, EP, M, MAEL, Mual.
Найпоширеніші ремені від виробників - Megadyne, Hutchinson, Optibelt, Dayco і Contitech. Серед фірм-виробників існує загальноприйнята система маркування. Це цифро-буквений код. Ручейковые ремені розрізняють за профілем - відстані між струмочками. Існує 2 типи профілів. На ремені позначається – J або H.
Існує 2 типи профілів. На ремені позначається – J або H.
Візуально відрізнити недосвідченому оку не дуже просто, так як різниця тільки в дистанції струмочків.
- Довжина ременя це самий важливий параметр, на який слід спиратися при замовленні. Більш довгий ремінь буде прослизати або злітати зі шківа, більш короткий незабаром порветься. Довжина позначена чотирма цифрами.
Невеликий секрет – пральні машини виробника Samsung комплектуються ременями однієї довжини і профілю.
- Також є відмінність за кількістю струмків - (від 3 до 8) і гребенів (від 4 до 9). Чим більше струмочків, тим вище припустиме навантаження. На ремені кількість струмків позначено цифрою, що стоїть після букви – 1233Н8. Але просимо прийняти той факт, що кількість струмків не повинно стати самим визначальним фактором під час замовлення ременя. Особливої різниці між 1207J4 і 1207J5 не буде, просто останній ремінь трохи ширше і розрахований на трохи більшу навантаження.
Але! Тут необхідно відзначити наступний факт. Ремінь також відіграє роль запобіжника. Пояснюємо - у разі заклинювання чого-небудь (на машинках з вертикальним завантаженням нерідкі випадки відкривання барабана під час прання) ремінь сбрасываетя зі шківа, або рветься, уберігаючи більш дорогі деталі. Ця інформація повинна навести на думку, що не варто самостійно приймати рішення і ставити ремінь з набагато більшою кількістю струмків, з метою збільшити можливість більшого навантаження. Ремінь з меншою кількістю струмків поставити можна, але не забувайте про це при спробах "запхати" у барабан побільше речей. Ремінь, на якому на один струмочок більше, теж поставити можна, але вже на більшу кількість ризикувати не варто.
Клиноподібний ремінь - одинарний. Має строго трапецоїдну форму. Такі ремені на автоматичних пральних машинах зустрічаються рідко. Клиновидні ремені частіше можна зустріти на напівавтоматичного машинці. Сучасні виробники у всьому світі випускають більш-менш однакові ремені, у складі яких компаунд, виготовлений з гуми, кордовий шнур і тканинна обгортка. Клинові ремені мають по 3 довжини кожен: внутрішньої, зовнішньої межі, а також по протяжності корду. Між даними параметрами є своє співвідношення, визначене в каталогах виробників. Існує кілька загальноприйнятих міжнародних стандартів.
ЄС (DIN 2215), на відміну від країн СНД, для позначення використовує внутрішню довжину клинового ременя, а профіль визначає по ширині верхньої межі. При цьому існує кілька розмірів – від 1 до 4 см, при висоті 6-24 мм Наприклад, маркування 22х1500 означає, що перед вами виріб з внутрішньої довжиною 1500 мм, має ширину зовнішньої грані 22 мм.
У США для позначення використовують виключно дюйми, застосовуючи, як і в Європі, внутрішню довжину ременя. Профіль маркують літерами від А до E (ширина 0,5 – 1,5 дюйма). Наприклад, С98 означає, що внутрішня довжина ременя, що має профіль типу «С», дорівнює 2500 мм.
Клиновидні ремені мають типи 3L (товщина 5.5 мм, ширина 9.5 мм) і 3LS (товщина 6 мм, ширина 10 мм) і т. д. Довжина їх указується в дюймах. Такі ремені зустрічаються не так часто.
Замовити ремінь можна в нашому інтернет-магазині ©ТехноЗип, залишивши заявку на потрібний товар. Наші фахівці зв'яжуться з Вами для уточнення деталей. Відправимо Ваше замовлення вже сьогодні, і на наступний день Ви зможете його отримати.
Якщо ж у Вас виникли труднощі при виборі потрібного приводного ременя, залиште заявку на нашому сайті, наші фахівці постараються надати допомогу.